2014. június 2. - 2014. június 6.
A Comenius program utolsó találkozójára a szervező országban, Magyarországon, azon belül is Kecskeméten került sor. Az aktuális téma a légszennyezés volt, így azon hét alatt erről tartottuk állandó kiállításunkat. Révén, hogy ez egyben a lezáró program is, a két év során létrehozott alkotások is megtekinthetőek voltak.
2014. március 16-21.
Március 16-án, vasárnap reggel indultunk el a nagy útra. Szakadt az eső, de a kedvünket ez sem vette el; izgatottan vártuk a hetet. A korai indulás miatt egy kis erdélyi városnéző túrára is jutott időnk. Az első állomásunk Aradvolt, a főutcán és a Maros partján is sétáltunk. Arad után észak felé vettük az irányt. Nagyszalontán megnéztük Arany János szülőházát, illetve az emlékmúzeumba is ellátogattunk.
2013. október 6-11.
A Comenius Program keretein belül, a negyedik helyszín Bulgária volt. 2013. október 6-án, este érkeztünk meg Bulgáriába, azon belül is Montanaba. Nehezebben találtunk oda, mint gondoltuk, de egy útbaigazítást követően megtaláltuk a szállásadóink csoportját. Fanni és Detti, Niya vendégei lettek, Lacit és Szabolcsot egy német tanárnő fogadta be, Vivien pedig Nedánál lakott. Későn érkeztünk. de egy páran még elmentünk este egy helyi kávézóba, egy minimális ismerkedés gyanánt.
2013. június 2-7.
Érkezésünk utáni délelőtt az iskola tanulói kedves tánc és ének műsorral köszöntötték az 5 országból érkezett vendégeket. Ezt követően az immár hagyományos iskola, város, ország bemutatókra került sor. Minden ország bemutatta az év során megvalósult programjaikat is. Lehetőségünk volt a soknyelvű szótárunk szlovén kifejezéseinek használatára. A diákok 3 munkacsoportban vettek részt (környezetbarát illatosítót készítettek, scrap-book-ot, melybe telefonszámokat, címeket lehet feljegyezni, és környezetvédelmi vetélkedőn vettek részt).
2013. április 14-20.
2013. április 14-én érkezett kis csoportunk Isztambulba repülőgéppel, Bécsen keresztül. Igazi élmény volt a repülés, többen először repültek életükben. Megérkezésünk napján a diákok a fogadó családokhoz kerültek, s a tanárok is elfoglalták szálláshelyüket egy pedagógus szállón.
Az első napon mindeniskola bemutatta a saját iskoláját, városát, országát, így ismerkedtünk a különböző kultúrákkal. Ezt követte mindazon tevékenységek bemutatása országonként, amit a lengyel partnertalálkozó óta csináltak az egyes iskolák diákjai és tanárai.
2012-ben kezdődött egy két tanévre kiterjedő, multilaterális projekt megvalósítása az iskolánkban, ami ezidáig egyedülálló az iskola történetében.
A Tempus Közalapítvány által meghirdetett nemzetközi pályázati kiírásra adtunk be pályázatot, és a siker eredményeként munkával és élményekkel zsúfolt két év következett.
A projekt témája - Kezünkben a Föld
- szlogenből is sejthető: a környezeti nevelés, a fenntartható fejlődés, más országok kultúrájának megismerése, az angol nyelv gyakorlása volt. Bolgár, lengyel, román, szlovén és török partnereket választottunk magunk mellé. A közös munka során tanárok és diákok utaztak a projektben résztvevő országokba. Minden egyes találkozó érdekes és izgalmas volt, a mi iskolánkból 32 diák tudott külföldre utazni. Azok a gyerekek kerülhettek be a csapatba, akik sokat dolgoztak a projekt témájával kapcsolatos programokban, rendezvényeken az iskolában, ilyenek voltak például a madáretetők készítése, a madáretetés, a szelektív hulladékgyűjtők elkészítése, kiállítás szervezés, fotók, rajzok készítése a kiállításokra, bemutató prezentációk készítése különböző természet- és környezetvédelmi témákban, hogy csak párat említsek a számos program közül.
2012. október 7-12.
A COMENIUS program keretein belül az első találkozó Lengyelországban került megrendezésre. Első nap minden diák röviden beszámolt saját országáról, iskolájáról, majd mindenki valamilyen hazai édességgel kedveskedett a többieknek. Életünk egyik legjobb hete volt. Sok új embert ismertünk meg, köztük lengyeleket, törököket, bolgárokat, szlovéneket és románokat. Rengeteg helyre eljutottunk (Auschwitz, Birkenau, Krakkó, Wieliczka, Czestochowa, Zakopane). Megnéztük a közeli szeméttelepet is Czestochowában, ahol a legmodernebb módszerekkel és gépekkel dolgozzák fel a hulladékot.
2011. április 23. - május 14. között valósult meg az egyetlen franciaországi - Avignon-ban szervezett projekt. 12 fő tanuló (13-14-15. évfolyamos ápoló) szerzett napi munkája során szakmai tapasztalatot a francia klinikai, kórházi és rehabilitációs munkaterületen.
2009. őszén iskolánk pályázatot nyújtott be a Tempus Közalapítványhoz előkészítő látogatás megvalósítására 2010/2011-es Leonardo mobilitási projekthez.
A nyertes pályázatnak köszönhetően 2009. november 22-26-ig Huszka Klára és B. Horváth Judit tanárnők Franciaországban, Provance tartományban jártak.
Iskolankban ujra megrendezesre kerult a jelmezversennyel es felvonulassal megkoronazott farsangi mulatsag februar 19-en. Az unnepseget egy mazsorett bemutatoval nyitottuk meg">jelmezverseny-->
Iskolánkban újra megrendezésre került a jelmezversennyel és felvonulással megkoronázott farsangi mulatság február 19-én. Az ünnepséget egy mazsorett bemutatóval nyitottuk meg
1 kiállítás12 koncert8 konferencia1 kémia2 képzés3 környezetvédelem14 meghívó33 nyelvek napja1 partnerkapcsolat1 pályázat36 rendezvény149 sport23 sportnap1 szalagavató1 szociális13 találkozó2 természettudomány1 tájékoztató8 verseny80 ünnepség5 Angol1 Csiperó2 Erasmus3 Határtalanul4 Információk1 Man szigetek1 csipero2 farsang1 felnottkepzes1 információ3 március 15-e ünnep1 pótfelvételi1 szakma1 történelem1 érettségi4 ösztöndíj1